HAKKIMIZDA


1968 yılında Bafra'da dünyaya geldi. Bafra'ya bağlı şirin bir köy olan İkizpınar'da, önünü üzüm asması ve birkaç meyve ağacının çevrelediği mütevazi dede evinin gaz lambasıyla aydınlanan küçücük odasında, soğuk bir kış günü dünyaya gözlerini açtı.

Dedesinin ilk torunu olduğu için sevgi ve ilgiyi dede evinde doya doya yaşadı. Üç yaşına kadar köyünün temiz havasında büyüdü. Ailesi Bafra'ya yerleştikten sonra yaz tatillerinin gelmesini iple çekiyordu. Özgürce ve doyasıya oyun, arkadaşlar, tertemiz hava, masmavi gökyüzü, yemyeşil kırlar, hayvanlar, dereler, bağlar, bahçeler demekti köy onun için. Aynı zamanda şehrin gürültüsünden, sıkıcılığından kaçış ve bir sığınaktı. Her yaz tatilinde ailesi onu köye getirirdi. Bu vesileyle köydeki arkadaşlarıyla gönlünce ve özgürce oyunlar oynardı. Dedesi ve babaannesinin kendisine olan ilgi ve sevgisi onu çok mutlu ederdi. Hele de o, dedesinin kendisine esprili sözlerle takılması yok mu, çok hoşuna giderdi. Nedense dedesi ve babaannesinin yanında ayrı bir huzur ve gönül rahatlığı hissediyordu. Bütün bunlar onun için en büyük neşe kaynağıydı o yıllarda.

İlk öğrenimini Bafra Fatih İlkokulu'nda  tamamladı. Orta ve lise tahsilini Bafra İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. Liseyi müteakiben girdiği Üniversite sınavında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Amasya Eğitim fakültesine bağlı Sınıföğretmenliği bölümünü kazandı. Hem de hiç bir dersanaye gitmeden tamamen kendi hazırlıklarıyla ve okulunda aldığı eğitimle... O yıllarda iki yılık yüksekokul, yani önlisans statüsünde olan ve daha sonra dört yıllık fakülte haline dönüştürülen sınıföğretmenliği programını bitirdi. Mesleğe atıldıktan sonra iki yıllık Anadolu Üniversitesi İlköğretim Lisans Tamamlama Programını Sosyal Bilgiler Öğretmenliği yan alanını da alarak dört yıla tamamlayıp lisans diploması aldı.

Yüksek öğrenimini tamamladıktan sonra MEB’in açtığı yeterlilik sınavını kazanarak öğretmenlik mesleğine ilk adımını attı. Çok sevdiği öğretmenlik mesleğinde yurdun çeşitli yerlerini dolaştı, buralarda görev yaptı.

Şu anda Bafra Milli İrade İmam Hatip Ortaokulunda Sosyal Bilgiler öğretmeni olarak görevine devam ediyor.Mesleğinde yirmi dokuz yılı geride bırakan Recep ŞEN, evli ve üç çocuk babasıdır. 

Öğrencilik yıllarından beri edebiyata ve özellikle şiire ilgisi olmuştur. Hayatının en güzel şiirini yazana kadar bu yolda gayret ediyor. Şairlik gibi ulvi bir uğraşta en güzel eserlerini vermiş, emek sarfetmiş üstadları takip ediyor.

Ecdadımızın tesis etmiş olduğu büyük medeniyetimizden aldığı ilhamla kültürümüz ve medeniyetimiz üzerine yaşadığı şehirde yayın yapan www.bafrahaber.com 'da yazdı bir süre. Yine memleketi Bafra'da günlük olarak çıkan Bafra Gazetesi Ve Altınova Gazetesi'nde yazıları yayınlandı.

Yarpuz, Hece Taşları, Kardelen, Güneysu, Maarifhane, İlteriş, Dilhane, Uğur, Açıkkara gibi dergilerde şiirleri ve yazıları yayınlandı.MERDİVEN, MAVİ YÜREKLER ŞİİR ANTOLOJİSİ, MAVİYE YOLCULUK ŞİİR ANTOLOJİSİ'nde şiirleriyle yer aldı.

Çeşitli şiir dinletilerinde şiirlerini şiirseverlerle paylaştı.

Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yayın organı Maarifhane  dergisinin editörlüğü ve yayın kurulu üyeliğini yapmaktadır.

Şu an Bafra'da yayın hayatına devam etmekte olan www.bafraajans.com adlı internet haber sitesinde haftalık yazılar yazıyor. 

ŞİİRLERDE BUL BENİ (Aralık-2018 Kırmızı Çatı Yayınları) adlı bir şiir kitabı yayınlanmıştır. Mevlana ve denemeler adlı iki kitap çalışması hazırlık aşamasındadır.

Video Tanıtım


www.youtube.com/user/recepsenbafra

Vizyonumuz


Ne yanar kimse bana âteş-i dîlden özge

Vizyonumuz

Misyonumuz


Ne açar kimse kapım bâd-ı sabâdan gayrı

Misyonumuz