HAKKIMIZDA


Bafra'nın şirin bir köyü olan İkizpınar'da, önünü üzüm asması ve birkaç meyve ağacının çevrelediği mütevazi dede evinin gaz lambasıyla aydınlanan küçücük odasında, soğuk bir kış günü dünyaya gözlerini açtı.

Dedesinin ilk torunu olduğu için sevgi ve ilgiyi dede evinde doya doya yaşadı. Üç yaşına kadar köyünün temiz havasında büyüdü. Ailesi Bafra'ya yerleştikten sonra yaz tatillerinin gelmesini iple çekiyordu. Özgürce ve doyasıya oyun, arkadaşlar, tertemiz hava, masmavi gökyüzü, yemyeşil kırlar, hayvanlar, dereler, bağlar, bahçeler demekti köy onun için. Aynı zamanda şehrin gürültüsünden, sıkıcılığından kaçış ve bir sığınaktı. Her yaz tatilinde ailesi onu köye getirirdi. Bu vesileyle köydeki arkadaşlarıyla gönlünce ve özgürce oyunlar oynardı. Dedesi ve babaannesinin kendisine olan ilgi ve sevgisi onu çok mutlu ederdi. Hele de o, dedesinin kendisine esprili sözlerle takılması yok mu, çok hoşuna giderdi. Nedense dedesi ve babaannesinin yanında ayrı bir huzur ve gönül rahatlığı hissediyordu. Bütün bunlar onun için en büyük neşe kaynağıydı o yıllarda.

Henüz ufacıkken, babasının terzilik mesleğinden dolayı kader onu Bafra'ya atmıştı. İlk öğrenimini Bafra Fatih İlköğretim Okulu'nda tamamladı. Kendi isteğiyle kaydolduğu Bafra İmam Hatip Lisesi'ni başarıyla bitirerek orta öğrenimini tamamlamış oldu.

Liseyi müteakiben girdiği Üniversite sınavında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Amasya Eğitim fakültesine bağlı Sınıföğretmenliği bölümünü kazandı. Hem de hiç bir dersanaye gitmeden tamamen kendi hazırlıklarıyla ve okulunda aldığı eğitimle... O yıllarda iki yılık yüksekokul, yani önlisans statüsünde olan ve daha sonra dört yıllık fakülte haline dönüştürülen sınıföğretmenliği programını bitirdi. Mesleğe atıldıktan sonra iki yıllık Anadolu Üniversitesi İlköğretim Lisans Tamamlama Programını Sosyal Bilgiler Öğretmenliği yan alanını da alarak dört yıla tamamlayıp lisans diploması aldı.

Yüksek öğrenimini tamamladıktan sonra MEB’in açtığı yeterlilik sınavını kazanarak öğretmenlik mesleğine ilk adımını attı. Çok sevdiği öğretmenlik mesleğinde ilk görev yeri Bitlis’tir. İlk göz ağrım dediği buradaki öğrencilerini hiç unutamamaktadır. O yıllara ait öğrencilerinin fotoğraflarını hala saklamaktadır. Zaman zaman o fotoğraflara bakarak o günleri yâd etmektedir. Öğrencilerinin büyük bir kısmıyla hala görüşmektedir.

Askerliğini Manisa Batıkışla Er Eğitim Alayında yaptıktan sonra er öğretmen olarak aynı görev yerine yani Bitlis'e döndü.. Askerlik görevini er öğretmen olarak burada tamamladı. Ardından Trabzon’un Düzköy İlçesine bağlı Çayırbağı beldesindeki Çayırbağı İlköğretim Okulunda üç sene görev yaptı.

Memleketi Samsun'un Bafra ilçesi Gökçesu Köyü Şehit Erol Çil İlköğretim Okulunda müdür yetkili sınıföğretmeni olarak çalıştı. Ardından Bafra Atatürk İlköğretim Okulunda on yıl sınıföğretmeni olarak görev yaptı. Kısa Bir süre Gazi Osman Paşa İlkokulunda çalıştıktan sonra MEB'in açtığı alan değişikliği başvurusuyla Sosyal Bilgiler öğretmenliğine geçti. Bafra Kanberli-İlyaslı Orta Okulunda Sosyal Bilgiler öğretmeni olarak görev yaptı.Şu anda Bafra Milli İrade İmam Hatip Ortaokulunda görevine devam ediyor.Mesleğinde yirmi yedi yılı geride bırakan Recep ŞEN, evli ve üç çocuk babasıdır. Sosyal hayatımızın vazgeçilmez unsurları olan çeşitli sivil toplum kuruluşlarına üye ve aynı zamanda bu sivil toplum kuruluşlarının yönetim kurullarında aktif olarak görev yapmaktadır. 

Öğrencilik yıllarından beri edebiyata ve özellikle şiire ilgisi olmuştur. Hala şiir yazmaya gayret etmektedir. Herhangi bir şairlik iddiası yoktur, duygularını kâğıda dökerek, bu yolda emek sarfetmiş üstadları takip ediyor o kadar. Ecdadımızın tesis etmiş olduğu büyük medeniyetimizden aldığı ilhamla periyodik olarak yazılar yazmaktadır. Yaşadığı şehir Bafra'da yayın yapan www.bafrahaber.com 'da yazdı bir süre. Yine memleketi Bafra'da günlük olarak çıkan Bafra Gazetesi'nde yazıları yayınlandı. Çeşitli dergilerdezyazı ve şiirleri yayınlandı."MAVİ YÜREKLER ŞİİR ANTOLOJİSİ" ile "MAVİYE YOLCULUK ŞİİR ANTOLOJİSİ" şiir antolojilerinde şiirleriyle yer aldı.Çeşitli şiir dinletilerinde şiirlerini şiirseverlerle paylaştı.Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü şiir dergisi MAARİFHANE'nin editörlüğü ve yayın kurulu üyeliğini yaptı.

Yazı ve şiirlerini, dizaynını bizzat kendisinin yaptığı kendi internet sitesi www.recepsen.com adresinde dostlarıyla paylaşmaya çalışıyor.Şu an Bafra'da yayın hayatına devam etmekte olan www.bafraajans.com
adlı internet haber sitesinde haftalık yazılar yazıyor. Bafra'da yayınlanan çeşitli gazete ve dergilerde yazıları yayınlanmıştır.

Video Tanıtım


www.youtube.com/user/recepsenbafra

Vizyonumuz


Ne yanar kimse bana âteş-i dîlden özge

Vizyonumuz

Misyonumuz


Ne açar kimse kapım bâd-ı sabâdan gayrı

Misyonumuz